Zasłony zaciemniające w pokoju dziennym. Dlaczego warto w nie zainwestować?

Pokój dzienny to przestrzeń, w której domownicy spędzają najwięcej czasu. Często pełni jednocześnie wiele funkcji: jest salonem, bywa pokojem do pracy, placem zabaw dla dzieci, a nawet jadalnią. Niełatwo to wszystko połączyć. Wspólny mianownik dla znajdujących się w pokoju dziennym przedmiotów to spójna kolorystyka i mądrze dobrane dekoracje. Piękne zasłony są nieodzownym elementem dekoracyjnym i funkcjonalnym każdego pokoju dziennego. Jak wybrać te najlepsze?

Zasłony w pokoju dziennym

Do pokoju dziennego najlepiej wybrać estetyczne, gustowne zasłony sięgające do ziemi. Do najpopularniejszych materiałów na zasłony salonowe zalicza się poliester, aksamit, bawełna i mieszanki z domieszką lnu. Duża różnorodność tkanin pozwala bezbłędnie trafić w osobiste preferencje. Jeśli pragnie się optycznie powiększyć pokój, lepiej postawić na jasną kolorystykę zasłon. Można też sięgnąć po zasłony w wyrazisty wzór, które przyciągną uwagę i zdefiniują całe wnętrze.

Zasłony do salonu muszą spełnić szereg wymogów. Powinny być to gustowne i modne zasłony zaciemniające (https://nietylkofiranki.pl/156-zaslony-zaciemniajace), które będą ozdobą, ale również pozwolą na skuteczne przysłonięcie okna. Przydaje się to zwłaszcza wieczorami, gdy domownicy pragną w spokoju korzystać z pomieszczenia, nienarażani na spojrzenia osób z zewnątrz. Grube zasłony z powodzeniem zastąpią rolety. W przeciwieństwie do rolet zasłony są proste w zakładaniu i bezawaryjne.

Nadawanie wnętrzu osobistego stylu

Pokój dzienny jest zwykle pomieszczeniem, w którym przyjmowani są bliżsi i dalsi znajomi. Warto wyposażyć go w przedmioty, które pozwalają na poznanie gustu i poczucia estetyki osób zamieszkujących dom. Era eksponowania w salonie przypadkowych dekoracji już dawno minęła. Obecnie dużą wagę przywiązuje się do tworzenia estetycznych, personalizowanych wnętrz, odpowiadających zamiłowaniom właściciela. Za pomocą tekstyliów, takich jak zasłony, można pokazać swoją słabość do klasycznej elegancji lub do stylu nowoczesnego.

Przyciemnienie i wyciszenie pomieszczenia

Zasłony odpowiednie do pokoju dziennego powinny dawać możliwość szybkiego odmienienia pomieszczenia pełnego światła w klimatyczny kąt, w którym można spokojnie popracować albo poczytać książkę. Taką opcję dają zasłony zaciemniające, ponieważ nie przepuszczają światła i izolują od nadmiernego hałasu. Po zaciągnięciu zasłon typu blackout wnętrze nabiera całkiem innego charakteru. Otulające tkaniny sprawiają, że pokój dzienny staje się kameralnym i prywatnym miejscem. Kilka poduszek rozłożonych na sofie, koc i blask świecy oraz miękkie, zaciemniające zasłony – to sprawdzony przepis na relaksujący wieczór.